KATALOG

ONLİNE KATALOG

Katalog dosyamızı incelemek için tıklayınız.

TELEFON NUMARANIZI BIRAKIN

BETON DELME

Beton delme işlemi asansör boşluklarını açmak ve merdivenlerin yapımında kullanılmaktadır. Derz kesimlerinde kapı oyukları pencere oyukları gibi işlemleri yapmak için de kullanılmaktadır. İstenen bölge de özel istekle yapılması gereken işlemleri kesme makinasıyla yapmak mümkündür. Bu işlemi matkap ve daha birçok bu işler için kullanılan özel aletlerle mümkün olabilmektedir.

Bu işlemlerde kullanılan makinalardan biri de karot makinalarıdır Bu makina kullanılırsa kullanılan bölgede genellikle hiçbir hasar oluşmamaktadır. Bu makina çok kullanışlı olup taşıması da çok kolaydır. En zor işlemlerinde dahi çalışan karot makinalarının fiyatları iki bin TL ile on beş bin TL arasında değişmektedir. Beton delme ve kesmenin birçok yöntemi vardır bu yöntemler şöyle sıralanabilir; karot makinasıyla çürütme, hidrolik testere ile kesme, elmas boncuklu tel ile kesme, filiz ekme yöntemleri ile mümkün olabilmektedir. Bu işlemleri karotçular yapmaktadırlar. Karotçular bu işlemlerini kalorifer tesisatlarında, baca deliklerinde, kapı ve pencere açmalarda, pis ve temiz su giderlerinde, doğalgaz deliklerinde, havalandırma asansör merdiven boşluğu açımlarında bu tür her türlü yerde bu işlemlerini uygulamaktadırlar.

Yapımında ciddi önem ve özen gerektiren bu işlerde eğer kendimiz profesyonel değilsek işinde uzman olan bir karotçuya başvurmak en doğrusu olabilmektedir. Bu işlerin yanlış yapımı veya önemsenmeden yapılması birçok kaza ve faciayla sonuçlanabilmektedir. Onun için işinde yetkin bir karotçuya gidip isteklerimizi belirtip ona göre işlemlerin yapılması daha doğru olacaktır.

TOP